Dobre seriale online za darmo!


Niedawno zauważyliśmy w internecie tendencję rozdawania niektórych rzeczy za darmo. Od Googla, który wykupił od Nikona serię wtyczek do Photoshopa (wcześniej kosztowało to 149 dolarów!!!), po dobre gry komputerowe (np.Splinter Cell, Prince of Persia: Piaski Czasu), które miały juz swoją świetność, aż po seriale telewizyjne, za które niedawno jeszcze trzeba było płacić. Poniżej kilka tytułów, z którymi warto się zapoznać:

1) TRUE DETECTIVE - sezon 1 - dostęony za darmo na platformie hbo go od miesiąca! W Empiku seria na dvd kosztuje prawie 100 zł. Z ręką na sumieniu możemy Wam polecić ten sezon (aktualnie jesteśmy w trakcie oglądania 2 z Collinem Farelem). Dwaj detektywi - Rustin Cohle (Matthew McConaughey) i Martin Hart (Woody Harrelson) - pracują nad sprawą dziwnych morderstw w Luizjanie w połowie lat 90. XX wieku. Po 17 latach od zamknięcia sprawy, dowiadują się o kolejnym morderstwie. Cały pierwszy sezon nie ma dalszego ciągu w kolejnych, co jest jego wielkim plusem mimo, iż obsada aktorska jest wzorowa. Mnóstwo mądrych tekstów, które są wypowiadane przez grającego policjanta - narkomana - Matthew McConaughey. Muzyka i soundtrack jest niesamowita.

2) CAPE TOWN - sezon 1 - dostępny na platformie PLAYER. Jest to zagraniczny serial, który prawdopodobnie przeszedłby bez echa w Polsce gdyby nie zagrał w nim Marcin Dorociński! Widzieliśmy i bardzo dobrze poradził sobie z rolą Christiana Coolidge. W wywiadzie przeprowadzonym kilka lat temu opowiadał, iż nie myśli o castingach zagranicznych, a tu taka niespodzianka.

 

3) NAZNACZONY - hipnotyzujący serial z Piotrem Adamczykiem, który gra genialnego matematyka, który staje do pojedynku z "Sumieniem". Wraz z nim w serialu gra sama elita polskich aktorów: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Skolimowski, Dorociński. Każdy odcinek jest prawie samodzielną fabułą. Jeden z najlepszych polskich seriali tego gatunku.