Stacy Keach (Prison Break, Cell, Gold) prosto z Hollywood w Polsce

Stacy Keach: naczelnik z serialu "Prison Break", w ostatnim filmie zagrał z Samuel L. Jackson'em, J. Cusack’em, a właśnie wrócił z planu zdjęciowego, gdzie zagrał z J.Travoltą i Matthew McConaughey. Jest jednym z trzech obcokrajowców, obok Nigel’a Kennedy (skrzypka) oraz Ray’a Wilsona, którzy zamieszkali w Polsce. Stacy Keach zamieszkał w podwarszawskiej Magdalence, spełniając marzenie żony, która ocaliła go od nałogu narkotykowego w latach 80-tych. Mimo, iż bywa u nas głównie na wakacje i na święta to bardzo polubił Polskę.

Aktualnie trwają nagrania do filmu „Habit i Zbroja”, gdzie wcielił się w rolę narratora. Sam film to fabularyzowany dokument, który opowiada o historii Zakonu Krzyżawskiego i Rzeczypospolitej. Na konferencji prasowej zjawił się z żoną - byłą modelką  - Małgorzatą Tomassi. Towarzyszył im reżyser filmu „Habit i Zbroja” Paweł Pitera znany głównie z dokumentów o Janie Pawle II oraz żonie, która jest znanym politykiem.  Stacy’ego Keach’a sprowadził na plan filmowy Roman Rogowiecki – znany muzyczny dziennikarz radiowy, który przeprowadzał wywiady chyba ze wszystkimi ludźmi Hollywood oraz który zajmuje się zawodowo również kontraktowaniem umów z zagranicznymi gwiazdami. Oczywiście prowadził konferencję prasową.

Ostatnio przeczytaliśmy w Variety, że jeden z Hollywodzkich aktorów skarżył się na pracę ze Steven’em Spilbergem, ponieaż stwierdził, iż on nie jest reżyserem tylko firmą, która jak najszybciej ma skończyć perfekcyjnie film. Hollywood się zmienia a Stacy Keach pracuje już około 50 lat w tym biznesie. Zapytaliśmy jak zmieniło się kino w ciągu tych 50 lat w jego oczach. Odpowiedział, że najważniejszy był i jest nadal scenariusz a filmy robi się dużo szybciej. Na pytanie czy widział film „Komórka”, która miała tragiczne (filmweb 4,3!) opinie, odpowiedział, że film widział, że mu się podobał, ale po chwili przyznał się, że jest jednak słaby... .

Na początku swojej kariery poznał debiutującego Morgana Freeman’a w teatrze, ale Stacy Keach nie chciał niestety rozwinąć tematu. Na pytanie „z kim mu się najlepiej pracowało w karierze?” odpowiedział, że bardzo podobała mu się współpraca z  Samuel L. Jackson'em i  J. Cusack’em nad „Komórką” (2016). Zapytaliśmy o filmowe wyzwania  - co chciałby jeszcze w swojej karierze zrobić? Opowiedział, że filmowych wyzwań już nie ma, ale bardzo chciałby wystąpić na deskach teatru w roli monodramie o Erneście Hemingway’u.  Opowiedział nam także, że wrócił 2 tygodnie temu z planu zdjęciowego, gdzie zagrał z Matthew McConaughey w filmie „Gold” oraz z planu gangsterskiego filmu, gdzie zagrał razem z John’em Travoltą jedną z głównych ról.

Po konferencji prasowej Stacy Keach wraz z żoną zobaczyli starówkę oraz zrobili sobie zdjęcia przed pomnikiem Mikołaja Kopernika. Oczywiście lokalni politycy nie mogli się „odkleić” od Hollywoodzkiej gwiazdy.

Praca na planie filmowym wyglądała następująco: od 11:30 13:30 nagrano dwa ujęcia. Stacy Keach to prawdziwy profesjonalista. Na dziedzińcu ratusza po 2 próbie nagrano już ostateczne ujęcie, a w innym miejscu za 4 razem (przeszkadzali głównie turyści w nagraniu). Sam Stacy Keach jak czuł, że może zagrać lepiej powiedział „ zróbmy to raz jeszcze” Po czym powiedział „ To ujecie było najlepsze”.