Brak grafik

Podsumowanie:

Zobacz jak Quentin Tarantino, Richard Gere, Danny Devito, Edward Norton odbierają nagrody! Posłuchajcie co mówili:

Czytaj więcej: Gwiazdy, laureaci Oscarów i filmowcy odwiedzili Camerimage

Jessica Lange to aktorka znana głównie z takich filmów jak: „Tootsie”, „Błękit nieba", „King Kong", „Tramwaj zwany pożądaniem", „American Horror Story”,  „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy", „Broken Flowers” i wielu wielu innych światowych hitów. Laureatka  m.in. dwóch Oscarów i pięciu Złotych Globów przyjechała na zaproszenie Camerimage 2016 odebrać  nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego. Samą rangę gwiazdy prezentowało już same wejście gwiazdy na scenę. Weszła bez pośpiechu, powoli i urokiem jakiego dawno nie widzieliśmy. Na scenie mówiła:

Czytaj więcej: Zdobywczyni 2 Oscarów z aparatem fotograficznym! czyli Camerimage 2016 i Jessica Lange w Bydgoszczy

Instytut Pamięci Narodowej udostępnił w serwisie YouTube krótkometrażowy film animowanych opowiadający o losach Polski i Polaków od wybuchu II wojny światowej do 1989 roku. Film pojawił się w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i rosyjskiej. W polskiej wersji narratorem jest Mirosław Zbrojewicz (np. Chłopaki nie płaczą), a angielskiej bardzo znany aktor Sean Bean (Władca Pierścieni). Film niesamowity!

Wersja polska:

Wersja angielska:

Czytaj więcej: Niezwykła produkcja dotycząca historii Polski!

W 1990 roku powstał trzy godzinny serial "It" na podstawie powieści Stephena Kinga. Oglądając go dzisiaj śmiało można stwierdzić, że wszystko wygląda śmiesznie, z efektami specjalnymi na czele. Wyobraźcie sobie ten sam film dopracowany idealnie. "It" to horror, który z "Get out" i "Lekarstwem na życie" może śmiało walczyć o tytuł horroru roku. Praktycznie po każdej scenie można dostać dreszczy. Młodzi aktorzy zostali dopasowani perfekcyjnie i każda z postaci jest mega wyrazista. Serial powstał 27 lat temu i właśnie co 27 lat w tym małym miasteczku pojawia się jakaś istota, która porywa dzieci. Grupa przyjaciół stawia jej czoła.   

Zwiastun:

Jeżeli nie wiecie nadal czy pójść na film to zobaczcie film 360 stopni!

Czytaj więcej: "It" w kinach! [zwiastun, prank i film 360stopni]

Przed zbliżającym się Camerimage 2017, gdzie ma pojawić się David Lynch przypominamy rozmowę z nim jaka miała miejsce podczas Camerimage 2012 w kinie Orzeł w Bydgoszczy. Wywiad przeprowadzony na potrzebę programu „Kocham Kino”poprowadziła Grażyna Torbicka, która wraz z publicznością zadawała mu pytania.  David Lynch przyjedzie 12 listopada 2017 roku  do Torunia, aby w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” otworzyć swoją wystawę retrospektywną. Będzie można zobaczyć obrazy olejne, akwarele, rysunki, litografie, fotografie, scenariusze, filmy krótkometrażowe i nie tylko.

Czytaj więcej: David Lynch o snach, ksiazkach i kręceniu filmów [Camerimage 2012 wywiad]

Joomla templates by a4joomla