Na czas pandemii i skołatane nerwy proponujemy Państwu 7 historii podczas których spotkacie różnorodnych ludzi. „7 spotkań, 7 historii", to siedem opowieści, które nawiązują do dawnych rzemiosł. Filmy są kontynuacją rzemieślniczych historii, retrospekcją, ale jednocześnie relacją przeszłości z teraźniejszością. Ważne jest w nich zestawienie określonej dziedziny rzemiosła lub tradycyjnego zajęcia i jego współczesna recepcja przez kolejne pokolenie. (źródło: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie). Zobaczcie, bo warto!

Czytaj więcej: 7 spotkań, 7 historii - idealne opowieści na trudne czasy

Zobaczcie dokument o Leonardo DiCaprio za darmo. Dokument dostępny do 6 marca 2021 "Leonardo DiCaprio: Most Wanted!" Bardzo ciekawie zrealizowany, zawierający komentarze osób współpracujących z artystą, w tym nawet Agnieszki Holland. Polecamy - KLIKNIJ TUTAJ

Podsumowanie:

Zobacz jak Quentin Tarantino, Richard Gere, Danny Devito, Edward Norton odbierają nagrody! Posłuchajcie co mówili:

Czytaj więcej: Gwiazdy, laureaci Oscarów i filmowcy odwiedzili Camerimage

Gwiazda światowej sceny pop - brytyjski wokalista Robbie Williams przyjechał do Torunia, by promować swoją najnowszą - świąteczną płytę "The Christmas Present". Wystąpił 8 grudnia w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Gala z udziałem Robbiego Williamsa została zarejestrowana, a blisko godzinny materiał z Torunia zostanie wyemitowany pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 20:00 na antenie TVP 2. Powtórki w TVP2 emitowane będą 28 grudnia o godz. 18:30 i 12 stycznia o godz. 22:15.

Czytaj więcej: Robbie Williams zaśpiewał świąteczne przeboje w Polsce

Polska odniosła historyczne zwycięstwo na konkursie Eurowizji dla dzieci na Białorusi. Udział wzięło 20 państw. Rozpoczęła Ukrainka, która jak Jamala - zwyciężczyni Eurowizji 2016, zaśpiewała o wojnie. Polska wylosowała ostatnie 20 miejsce i była cichym faworytem, w co nie do końca nawet wierzył komentujący Artur Orzech. Jurorzy typowali na Australię, która była faworytem Jurorów. W internecie królowała jednak Roksana, której festiwalowy teledysk obejrzało ponad 2,1 mln razy. O wynikach zadecydowali Jurorzy i widzowie. Na ostatniej prostej została Australia, Francja i Polska. Co ciekawe jurorzy z Francji dali Polsce jako jedyni 12 punktów, a w sytuacji, gdyby tych punktów nie przyznano byłby remis. Wygrała zasłużenie Roksana 12 punktami nad Francją, która śpiewa od 8 roku życia. Odniosła sukcesy singlem "Żyj", który obejrzycie poniżej. O tym historycznym momencie ani Fakty TVN ani Wydarzenia Polsatu nie wspomniały nawet słowem w swoich wieczornych wydaniach. My jesteśmy z niej bardzo dumni.

Zwycięskie wykonanie Roksany:

Tak wyglądało głosowanie:

Czytaj więcej: Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018!