Brak grafik

Pierwsze skojarzenia z Berlinem to: Mur Berliński, Brama Brandenburska i Bundestag. Czy warto się tam udać? Wystarczy prosta odpowiedź: „Jak duży mam budżet na podróżowanie”. Jeżeli macie odłożone kilka tysięcy to stanowczo odradzamy Berlin, bo jest dużo więcej fajniejszych miejsc. Jeżeli odnajdziecie fajne i tanie połączenie z Berlinem to jak najbardziej ruszajcie. My znaleźliśmy autobus za 98 zł w dwie strony. Wyjechaliśmy o 23:30 z Torunia, a kilka minut po 6 byliśmy już na miejscu. Autobus dowiózł nas na dworzec „Berlin ZOB”, ponieważ był najbliżej centrum miasta. Do metra było tylko 100 metrów (linia U2) . Wysiedliśmy na Potsdamer Platz. Oto 10 miejsc, które zobaczyliśmy. Wszystkie one są blisko siebie. Na zwiedzanie mieliśmy 12h, by o 21:00 wracać.

Czytaj więcej: Czy warto jechać do Berlina?

Magiczny i tajemniczy Gdańsk przed Państwem:

W Ciechanowcu podczas święta chleba odbyła się coroczna parada zabytkowych ciągników! Do Muzeum Rolnictwa na Podlasiu zjechało około 30 tysięcy ludzi. Zbiory Muzeum liczą ponad 28 000 eksponatów (w tym ponad 300 maszyn i narzędzi rolniczych), które prezentowane są zwiedzającym w 43 ekspozycjach stałych. W Skansenie Mazowiecko-Podlaskim zgromadzono 47 zabytkowe obiekty architektury drewnianej, które ulokowano w trzech zespołach, z pełnym wyposażeniem wnętrz. Muzeum funkcjonuje od 1962 roku. Zobaczcie naszą relację:

Toruń jest jednym z 7 miast w Polsce, w którym odbywa się  najwięcej wydarzeń kulturalnych. Potwierdzeniem tego jest Festiwal Światła "SkyWay". Odnajdzie się tu każdy - rodziny z dziećmi, turyści, studenci, dosłownie każdy. Miasto jest naszpikowane instalacjami świetlnymi połączonymi z dźwiękiem i nie tylko. Festiwal potrwa od 22 do 27 sierpnia 2017. Na 90% atrakcji wstęp wolny. Pozostałe instalacje to symboliczne bilety w okolicach 10 zł.

W Toruniu odbyła się kolejna edycja festiwalu SkyWay (bellaskyway.pl). Zobaczcie co widzieliśmy:

Czytaj więcej: Festiwal światła SKYWAY

Joomla templates by a4joomla