Od jakiegoś czasu spoglądam w kierunku Warszawy jako miasta, w którym chciałbym zamieszkać.  Nie dla pieniędzy, wielkiego miasta, ale po to być bliżej rodzinnego domu. Jako, że serwis jest prowadzony na chwilę obecną hobbistycznie i w wolnej chwili w mieście prowincjonalnym, to muszę utrzymywać się głównie z pracy w dziedzinie  Finansów. Kilka miesięcy temu zaproszono nas na rozmowę w sprawie pracy w Administracji Uniwersytetu Warszawskiego!  W związku z tym iż, przyjechałem z miasta do 200 tys. mieszkańców  to zaproponowałem kwotę taką jaką zarabiam obecnie. Okazało się, że w ich dziale to płaca nieosiągalna. Pani kierownik księgowości odpowiedziała, że u nich jedna z lepszych płac to 3500 zł brutto! Podziękowałem i grzecznie wyszedłem.

 Wyczytałem  w serwisie „Wirtualne Media” (18.07.2018), że znana grupa „Na Temat”  zatrudniała w ubiegłym roku tylko dwóch pracowników na etacie!??  Pewnie Tomasz Lis i ktoś mu bliski….,a  co z resztą? Tyle serwisów, dziennikarzy?

 

Czytaj więcej: Ach ta Warszawa !

Obecnie Polska chwali się najniższym bezrobociem od x-lat. W naszym odczuciu i naszego otoczenia bezrobocie pozostało na niezmienionym poziomie.  Atrakcyjnych ofert pracy jest jak na lekarstwo. Bogaty wachlarz ofert pracy stanowią  mało atrakcyjne propozycje, które robią z ludzi niewolników w mało rozwijającej pracy, po to by właściciel mógł się dorobić. Jedyną atrakcyjną ofertę płacową i socjalną oferują jedynie posady w branży IT.

Czytaj więcej: Lenistwo popłaca, a gdzie to bezrobocie?

Dnia 7.06.2018 w Programie "Państwo w Państwie" opublikowano reportaż o Panu Michale, który zgubił dowód osobisty. Niezwłocznie zastrzegł go w Urzędzie Gminy, po czym myślał, że to już koniec. Po kilku dniach zaczął otrzymywać wezwania do zapłaty od firm windykacyjnych, z banków i sieci komórkowych. Zgłosił wszystko na Policji. Okazało się, że to nie koniec przykrych konsekwencji. Pan Michał dostał pismo od komornika, który działał na podstawie wyroku e-sądu. Co powinniśmy więc właściwie zrobić, aby nie mieć problemów?

Czytaj więcej: Zgubiony dowód, co zrobić?